Przejdź do treści

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu ankietowym

Cześć,

Chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w badaniu, które obecnie przeprowadzam. Wiąże się to jedynie z wypełnieniem kwestionariusza.

Moje studia nie są w żadnym stopniu związane ze sportem, mianowicie studiuję zarządzanie, niemniej jednak zastanawiałem się jak można by połączyć jakoś te dwie dziedziny i przeprowadzić w tym temacie.

Zauważyłem, że czasem jest tak, że kolarze amatorscy, których praca zawodowa nie jest zbyt wymagająca osiągają również bardzo dobre wyniki. Zastanawiam się czy moje obserwacje zrodziły się jedynie z przypadku ze względu na przykłady zawodników, na które się natknąłem, czy jednak rzeczywiście jest coś w tym głębszego. W przeciwieństwie do kolarzy zawodowych, dla większości z nas praca zawodowa stanowi bardzo dużą część naszego życia, toteż jej potencjalna siła oddziaływania na trening również może być spora.

Z tego powodu postanowiłem przeprowadzić badania, które może (może XD), choć troszeczkę pozwolą na sprawdzenie czy rzeczywiście obciążenie w pracy zawodowej może w jakiś sposób wpływać na wyniki osiągane przez kolarzy amatorskich.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś w badaniu tym wziąć udział, poniżej udostępniam link do kwestionariusza:

https://forms.gle/iichGbrgQ9SXa5Xs8

Do jego wypełnienia potrzebne są dane uzyskiwane z miernika mocy oraz wiedza o następujących zmiennych:

 • Maksymalnej 20 min mocy uzyskanej w 2022 roku;
 • CTL (Chronic Training Load) lub Fitness na Stravie/intervals.icu
 • Masy ciała;
 • Liczby godzin przeznaczonych na trening.

Badanie to zostanie wykorzystane w monografii (znaczy po prostu takiej książce), której jestem współautorem i będzie ona zawierać ona moje różne przemyślenia na temat treningu (i zdecydowanie nie tylko te dotyczące tematu badań). Mam nadzieję, że książkę tą uda się wydać. Niemniej jednak niezależnie od tego czy plan się powiedzie czy nie i tak cały tekst będzie dostępny za darmo na blogu.

Pozdrawiam,

Czarek

2 komentarze do “Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu ankietowym”

 1. Cześć
  Ponieważ mam wykształcenie kierunkowe a jednocześnie jestem triathlonistą amatorem to pozwalam sobie na komentarz.
  Proponuje ująć w badaniach następujące czynniki które są kluczowe:
  a/ czy osoba jest pracująca
  b/ czy osoba pracuje w domu czy na wyjeździe (w dniu pracujące cały dzień poza domem)
  c/ ile godzin dziennie pracuje
  d/ czy jest żonaty
  e/ czy ma dzieci i w jakim wieku
  f/ czy żona jest aktywna sportowo
  Poza różnymi innymi warunkami (np. osobowość) te w/w wydają mi się kluczowe
  Powodzenia w badaniach
  Jacek

  1. Niestety dopiero teraz odczytałem komentarz :/. Dzięki wielkie za uwagi :D. Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałem np. o tym aby ująć to czy ktoś jest w związku małżeńskim, czy ma dzieci, bo tak skupiłem się raczej na samej pracy, no ale oczywiście te czynniki mają ogromne znaczenie, no i właśnie nie pomyślałem aby jeszcze zapytać czy ktoś pracuje w domu czy poza domem. Teraz niestety nazbierałem już odpowiedzi w kwestionariuszu i chyba już niestety nie dołączę tych czynników, ale mam nadzieję, że mimo wszystko nie będzie to całkowicie uniemożliwiało wyciągnięcia jakichś wniosków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *